Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Zaczynamy zarybienia w 2013!

Aktualności | 2013-04-10 | Publikujący: Koło Bielawa

Z przyjemnością informujemy drogie koleżanki i drogich kolegów wędkarzy, że w dn. 16 kwietnia 2013 roku będą zarybiane zbiorniki wodne SUDETY i OWIESNO, administrowane przez Koła PZW Bielawa.


Do zbiornika SUDETY trafi 1 000 kg karpia, tak samo - 1 000 kg karpia - zostanie wpuszczone do wody w Owieśnie.


Są to pierwsze zarybienia w tym roku kalendarzowym.


Życzymy wszystkim miłych chwil spędzonych nad wodami zbiorników, i oczywiście połowu wspaniałych rybnych okazów !!!

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • Kulej Paweł Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  Cieszy mnie fakt że będą te oto zbiorniki zarybione karpiem lecz chciał bym zwrócić uwagę na kontrole. W tamtym roku spotkałem śię z paroma przypadkami gdzie wędkujący "starzy" że tak powiem wędkarze brali do siatki co po padnie. Co złapali to pakowali. A przeważnie nie wymiarowe sztuki (mi. karp, szczupak.) Więc proszę o wzmożone kontrole w miarę możliwości i dopilnowanie tych oto zdarzeń. Pozdrawiam.

 • Wiktorski Jurek Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  viktor0

  Temat karpi widzi coraz szersze grono wędkarzy,temat wcale nie jest taki prosty.Jeżeli chodzi o nasze wody to zarówno Sudety jak i Owiesno należa do operatu wodnego i o ilości ryby oraz gatunku decyduje RZGW. Rejonowy Zarząd Gospodarki Wodnej narzuca nam gatunek i ilość ryb na dany akwen na dany rok i musimy przyjąć to z pokorą.

 • Mędrek Artur Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  medziu

  Żałuję że przez swoją pracę nie mogę poruszyć tematu na zebraniach, ale Ja i Także wielu innych wędkarzy nie może już patrzeć na te karpie... są to ryby które nawet się nie rozmnażają więc nie widzę celu zarybiania Karpiem kosztem innych gatunków... Podczas opłaty składek w tamtym roku poruszałem tę kwestie, w tym roku niestety nie miałem czasu... jedyna okazja chyba kiedy jestem w siedzibie związku... mam nadzieję że w tym roku znajdę więcej czasu. A tak niestety mogę tylko o tym wspomnieć na forum... Oczywiście nie mam żalu do nikogo poza sobą ponieważ tak jak napisałem nie miałem okazji stawiać się na zebraniach, i może moje myślenie jest błędne (brak mi informacji) i zbiorniki będą zarybione jakąś inną rybą naturalnie występującą w Polsce... Mam przynajmniej taką nadzieję ponieważ na zbiorniku Sudety syduacja wygląda fatalnie SETKI skarłowaciałych okoni i żadnych ryb które są w stanie je wybić... brak mi wykształcenia Ichtiologicznego lecz kiedy pływając po jeziorze kajakiem zobaczyłem te ławice okoni po 10 cm to się przeraziłem... Proszę nie traktować mejla jako ataku broń boże, nie jestem z tych co marudzą i nic nie robią, raczej mam na celu uzyskanie informacji, ponieważ na dzień dzisiejszy nie mam innej możliwości jak internet...
  Serdecznie Pozdrawiam członków i zarząd.
  Artur Mędrek