Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Wędkarze! Posprzątaliśmy Wam Szewską

Aktualności | 2020-01-25 | Publikujący: Koło Bielawa

Wędkarze! Posprzątaliśmy Wam Szewską!

To już kolejna sobota, na którą Zarząd PZW Koło Bielawa, zarządził zbiórkę na czyn wędkarski na zbiornikach „Szewska”, aby przygotować teren pod budowany parking, udrożnić dopływ wody do zbiorników ze strumienia i posprzątać cały teren w szczególności po wędkarzach-śmieciarzach w ramach przygotowania do wędkarskiego sezonu. Mimo ujemnej temperatury zgłosiło się „aż” dziesięciu chętnych w tym gros z Zarządu. Mimo to, dziękujemy tym wszystkim chętnym, którzy chcieli i zamierzali przyjść, i choć podobno dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane, to informujemy, że okazja do rehabilitacji będzie już niebawem na Cegielni. 

    Ponieważ było nas mało, na zaplanowane prace zeszło ponad dwie godziny. Wszystkie zaplanowane prace, zostały jednak wykonane.
Najtrudniej było z oczyszczeniem kanału dopływowego na całej długości, bo to naprawdę ciężka praca. Śmieci, jakie pozbieraliśmy po wędkarzach, było kilka worków. Najczęściej to opakowania po robakach, puszki po kukurydzy, butelki i puszki po piwie, butelki po napojach, a i flaszki po mocniejszych trunkach też były. Mimo jasno sprecyzowanych regulaminów, okazuje się jednak, że wędkarze też potrafią pozostawić śmieci po sobie na stanowiskach i rzucać je również po krzakach.

    Jest zamontowana tablica informacyjna przy najmniejszym, zarośniętym częściowo stawie, który przewidziany jest do zarybienia i będzie traktowany jako swego rodzaju matecznik. Nie wolno na nim łowić ryb, o co apelujemy i jednocześnie ostrzegamy. 

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom dzisiejszego spotkania i zapraszamy więcej chętnych nad wodę - nie tylko na wędkowanie.

  Bolesław Stawicki

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.