Zawody o Puchar Prezesa Okręgu PZW Wałbrzych

Aktualności | 2018-09-03 | Publikujący: Koło Bielawa

W dniu 02-09-2018 na zbiorniku wodnym Owiesno  odbyły się zawody o Puchar Prezesa Okręgu PZW Wałbrzych.

Zawody zostały zorganizowane przez Kapitanat Sportowy działający przy Okręgu PZW Wałbrzych a całym zapleczem logistycznym zajęli  się koledzy z Koła PZW Bielawa.

Do zawodów zapisała się garstka zawodników, bo tylko albo aż siedem drużyn i jeden zawodnik indywidualnie.

Zawody rozpoczął o godzinie 7:00 rano kolega Radosław Działa sprawdzając listę obecności i okazało się że niestety jeden zawodnik nie dojechał czyli na starcie zameldowało się 21 zawodników.

Szybkie i sprawne losowanie sektorów i stanowisk i każdy zawodnik oczekiwał na godzinę 10:00 na rozpoczęcie zawodów.

Po długim oczekiwaniu nadszedł czas na pierwszy sygnał i rozpoczęło się nęcenie , po dziesięciu minutach kolejny sygnał i walka, która drużyna który zawodnik będzie najlepszy.

Po czterech godzinach zabrzmiał sygnał końcowy i komisja sędziowska szybko i sprawnie zważyła i z ostrożnością wypuściła ryby z powrotem do wody.

Kiedy komisja obliczała wyniki zawodnicy posili się przepysznym obiadem.

Po obfitym posiłku, głos zabrał  Prezes Okręgu Andrzej Polak, który podziękował wszystkim aktywistom i nie tylko za udział w zawodach oraz za pracę społeczną na rzecz Polskiego Związku Wędkarskiego.  Przyszła chwila na zakończenie zawodów i uhonorowanie zwycięzców.

Na zakończenie Prezes Okręgu podziękował Zarządowi Koła PZW Bielawa za organizację zawodów.

Puchar Prezesa za największą rybę - leszcz 31 cm złowił kolego Jan Błaszczak z koła PZW Dzierżoniów.

Poniżej wyniki oraz zdjęcia z zawodów.